Naším cílem je poskytnout zákazníkovi nejen prvotřídní produkt, ale k němu i prvotřídní služby se vším, co k tomu patří. To znamená kvalitní záruční a pozáruční servis, informace o novinkách, jako jsou například nové programy ke stažení zdarma pro zpestření cvičení a poskytování nejrůznějších rad. Proto byla na našem webu založena tato sekce, ve které se budeme snažit odpovědět na vaše nejčastější otázky ohledně trenažérů.

Za jak dlouho mi veslařský trenažér doručíte?
Veslařský trenažér Concept2 vám při objednávce do 12:00 hodin doručíme za 2–3 pracovní dny. 

Je nějaký rozdíl ve velikosti veslařských trenažérů?
Co se týče výšky, šířky a délky, má většina veslařských trenažérů podobné rozměry. Z ergonomického hlediska má však model E ve srovnání s jinými značkami například výše položené sedadlo, což činí nasedání na trenažér snazším.

Jakou má veslovací trenažér hmotnost?
Veslovací trenažér Concept2 model E má hmotnost 29 kg, váha modelu D je 26 kg. V porovnání s jinými značkami je to suverénně nejméně. Běžná hmotnost ostatních veslovacích trenažérů se pohybuje od 33 do 56 kilogramů, což výrazně ztěžuje manipulaci a zacházení s trenažérem zejména ženám.

Jaká je nosnost veslařského trenažéru?
Nosnost veslařského trenažéru Concept2 je 227 kg, takže na něm mohou bezpečně cvičit i lidé s vysokou nadváhou.

Dá se veslováním na veslovacím trenažéru zhubnout? 
Samozřejmě! Veslování je jedním z nejúčinnějších cvičení bojujících proti nadváze. Je to skvělý způsob, jak zlepšit svou fyzickou kondici a zároveň vynikající prostředek na hubnutí a posílení svalů. Hubnout se však bohužel nedá selektivně. Pokud tedy máte například tuk na břichu, nejde zhubnout pouze břicho. Cvičením určité části těla nezajistíte, že se tuk bude ztrácet právě z tohoto místa. Veslovací trenažér Concept2 rytmickými pohyby zapojuje do cvičení všechny svaly, ne pouze problémové partie. Nahradí tak mnoho jiných strojů a navíc nezatěžuje pohybový aparát.

Mohou na něm veslovat muži i ženy? A co děti a senioři? Pro koho je veslovací trenažér vhodný? 
Veslovací trenažér je tou nejlepší volbou pro ženy, které chtějí zhubnout a rychle se zbavit nadbytečných kil. Současně je ale ideální i pro muže, kteří si chtějí zlepšit kondici, případně nabrat svalovou hmotu. Je rovněž vhodný pro osoby trpící velkou nadváhou, protože žádným způsobem nezatěžuje klouby.

Co se týče věku, je vhodný pro děti i seniory. U seniorů zabraňuje ubývání svalové hmoty, pozitivně působí na kardiovaskulární systém a je skvělou prevencí pro různé typy onemocnění. Díky přídavnému zařízení Adapt2Row zároveň jako jediný veslovací trenažér na trhu poskytuje dostupnost zážitku z veslování také tělesně postiženým lidem.

Slyšel jsem, že veslařský trenažér je vhodný i při rehabilitaci a poúrazových stavech. Je to pravda? 
Rehabilitace pomocí veslařského trenažéru se stává neoddělitelnou součástí komplexní léčby v různých zdravotnických zařízeních a také v lázních. Aktuální světový trend doporučuje po sportovních úrazech a artroskopických operacích tzv. akcelerovaný typ rehabilitace. To znamená co nejkratší imobilizaci kloubu a co nejrychlejší začátek rozcvičování a posilování svalstva. Veslařský trenažér vám účinně poskytne lehkou a rychlou rehabilitaci a zvýší vaši mobilitu a flexibilitu po úrazech.

Lze ho skladovat tak, aby zbytečně nezabíral místo?
Veslařský trenažér se dá velmi snadno rozložit a skladovat. Potřebný prostor na skladování je 68x119x138 cm u modelu E a 63x83x134 cm u modelu D.

Jakých hodnot si mám na monitoru všímat, co je důležité během veslování sledovat?
Nejdůležitější hodnoty z pohledu tréninku a sledování vašeho pokroku ve cvičení jsou odveslované metry, čas veslování, vykonaná práce ve wattech, spálené kalorie, případně srdcová frekvence. Kromě těchto údajů jsou však k dispozici i další hodnoty. Vaše tréninky si rovněž můžete uložit do paměti monitoru PM5 nebo na jakýkoliv USB flash disk, a poté si je nahrát do počítače, vyhodnocovat anebo porovnávat prostřednictvím internetu s uživateli na celém světě.

Jaké jsou výhody monitoru PM5 před jinými značkami? Jaké možnosti nabízí?
Podsvícený monitor PM5 na rozdíl od jiných značek nabízí zobrazení následujících údajů:

 • čas cvičení
 • počet tahů za minutu
 • odveslovaná vzdálenost
 • měření srdcové frekvence
 • výkon ve wattech
 • průměrné tempo na 500 metrů
 • spálené kalorie
 • silová křivka jednotlivých tahů
 • sloupcový diagram jednotlivých tahů
 • animace správné techniky
 • zobrazení soupeře
 • zábavné hry rybky, šipky, střelba na terč a biatlon

S monitorem PM5 je možné také bezdrátově propojit 8 monitorů pro skupinové cvičení. Umožňuje i posílání výsledků do online světového žebříčku, ve kterém můžete porovnávat vaše výkony s výkony ostatních veslařů.

Jak dlouho mi veslovací trenažér vydrží? Jakou má životnost?
Všechny veslovací trenažéry Concept2 jsou navrhnuty pro extrémně dlouhou dobu používání s minimální potřebou servisu. Metalizovaný povrch, litinová kolečka, poniklovaný řetěz a hliníková kolejnice tvoří pouze část dokonale navrhnutých a upravených materiálů, které při správném používání zajišťují životnost stroje minimálně 15 let.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Neplatíte nic navíc. Přepravu veslovacích
a lyžařských trenažérů i stacionárních kol hradíme my. 

Poradenství

Poradenství

Vybrat správně je často dřina. Rádi vám přes telefon nebo e-mail doporučíme vhodné zařízení.

Servis

Servis

Pokud na stroji něco nejde tak, jak by mělo, pomůžeme. Osobně totiž poskytujeme záruční a pozáruční servis.