Stacionární kolo Concept2 BikeErg

Doprava zdarma

Concept2

Výrobce: Concept2

31 790 Kč
Skladem

Stacionární kolo Concept2 BikeErg je nejnovějším přírůstkem v nabídce sportovních ergometrů společnosti Concept2. Je vybavený stejným setrvačníkem a výkonnostním monitorem jako veslovací a lyžařské trenažéry Concept2. 

Díky setrvačníku, který využívá odpor vzduchu, je jízda na kole hladká a nehlučná a její intenzita závisí od toho, jak silně pedálujete. Klapka odporu na setrvačníku funguje stejně jako převodovka na kole a díky ní můžete regulovat pocit z jízdy. Na rozdíl od většiny stacionárních kol má BikeErg i spojku, díky které funguje jako běžné kolo. Když přestanete pedálovat, setrvačník se bude sice nadále točit, ale pedály se zastaví. 

Sofistikovaný výkonnostní monitor vám poskytne okamžitou zpětnou vazbu o tréninku, přičemž máte možnost výběru z široké nabídky různých zobrazení a tréninků. Výkonnostní monitor je kalibrovaný, aby byla zaručena přesnost údajů, a proto si budete moci přímo porovnat vaše dosažené časy a vzdálenosti s jinými lidmi a také zmapovat zlepšování svého výkonu.

BikeErg vyvinula společnost s více než 40-letými zkušenostmi ve výrobě inovativních, vysoce kvalitních produktů. Nezáleží na tom, o jaký druh tréninku na stacionárním kole máte zájem, zda už je to zlepšení kondice nebo příprava na další soutěž, Concept2 BikeErg je pro vás ideální tréninkovou pomůckou.

Výkonnostní monitor

Pomáhá odlišit Concept2 BikeErg od jiných fitness zařízení, je sofistikovaný a zároveň je jeho použití jednoduché. Umožňuje zaznamenání přesných údajů o tréninku. Můžete sledovat zlepšování svého výkonu a porovnávat vaše výsledky s jinými. Poskytuje údaje o tempu, počtu otáček za minutu (rpm), wattech a kaloriích a ukládá je automaticky buď do vnitřní paměti nebo na USB flash disk. Obsahuje Bluetooth i ANT+ bezdrátové připojení, což umožňuje použití většiny bezdrátových pásů srdeční frekvence, jako i bezplatného softwaru Concept2 ErgData, aplikaci třetích stran a připojení se k online komunitě. BikeErg nepožaduje vnější zdroj napájení. Monitor PM5 funguje se dvěmi D cell (LR20) bateriemi a životnost baterií se prodlužuje točením setrvačníku při tréninku.

Setrvačník a klapka odporu

BikeErg má stejný design setrvačníku jako veslařské a lyžařské trenažéry Concept2, což umožňuje responzivní plynulou jízdu. Díky setrvačníku můžete vždy kontrolovat svůj výkon a zátěž. Klapka odporu umožňuje po dobu tréninku rychlé regulování množství vzduchu, proudícího do setrvačníku. Má to podobný účinek jako měnění převodových stupňů na kole. Nastavením klapky setrvačníku na menší hodnoty (1–5) se umožní proudění většího množství vzduchu do setrvačníku a má to podobný efekt, jako nastavení převodovky na vyšší převodový stupeň. Zmenšením přívodu vzduchu do setrvačníku dosáhnete stejného efektu, jako při zařazení na nižší převodový stupeň při jízdě na „outdoor“ kole. 

Nastavitelné sedadlo a řídítka

Sedadlo i řídítka jsou lehce nastavitelná. Výšku sedadla můžete upravit pomocí bezpečného a jednoduchého zámkového systému. Také si můžete nastavit sklon sedadla nebo ho posunout směrem dopředu či dozadu. Řídítka se dají nastavit horizontálně i vertikálně do požadované polohy. Díky třem různým možnostem uchopení si můžete najít takovou, které vám najvíce vyhovuje.

Přizpůsobte si jízdu

Dáváte přednost vlastnímu nastavení? Žádný problém. Na BikeErg se hodí většina běžných náhradních dílů na kola, takže můžete použít vlastní sedadlo, řídítka a pedály pro dokonalý zážitek z jízdy.

Bezřetězové řešení

BikeErg používá vysoce odolné vícedrážkové řemeny místo řetězů, což zaručuje tichou jízdu. Řemeny jsou samonapínací, čímž se prodlužuje jejich životnost a snižují se náklady na údržbu.

Nízká hmotnost a mobilita

Hliníkový rám kola zaručuje jeho nízkou hmotnost i odolnost. Mobilní kolečka umožňují jeho jednoduchý přesun. BikeErg váží jen 26 kg a proto je lehčí než většina jiných stacionárních kol.

Jednoduchá montáž

BikeErg si vyžaduje minimální montáž a všechny potřebné nástroje, jako i uživatelský manuál se zřetelnými pokyny a obrázky, jsou součástí jeho balení.

Odolná konstrukce nenáročná na údržbu

Všechny trenažéry Concept2 jsou známé svou dlouhou životností a kvalitní konstrukcí. Díky pevné a odolné konstrukci jsou vhodné k použití nejen v domácnostech, ale i v komerčních fitness centrech nebo tréninkových centrech pro vojáky či hasiče.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Neplatíte nic navíc. Přepravu veslovacích
a lyžařských trenažérů i stacionárních kol hradíme my. 

Poradenství

Poradenství

Vybrat správně je často dřina. Rádi vám přes telefon nebo e-mail doporučíme vhodné zařízení.

Servis

Servis

Pokud na stroji něco nejde tak, jak by mělo, pomůžeme. Osobně totiž poskytujeme záruční a pozáruční servis.